Logo

Ze środowiskiem zawsze jest nam Po drodze

Nawet najmniejsze rzeczy – mają dla środowiska wielkie znaczenie. W Mooveno nie poprzestajemy na małych gestach i całą naszą uwagę skupiamy na budowie wartościowych, proekologicznych usług. Zdajemy sobie sprawę, że środowisko naturalne jest jedynym środowiskiem, które mamy, dlatego dbamy o nie jak o własny dom.

Samochód jadący drogą w środku lasu
profit mooveno

Emisja CO2 niższa o 740 ton

Wśród naszych myjni partnerskich znajdują się wyłącznie myjnie ręczne, dzięki czemu w istotny sposób przyczyniamy się do zmniejszenia śladu węglowego. Każda świadczona przez nas usługa, zaprojektowana jest z myślą o zrównoważonym rozwoju oraz z uwzględnieniem zasad odpowiedzialności społecznej.

profit mooveno

63 mln litrów zaoszczędzonej wody

Myjnie ręczne zużywają prawie trzy razy mniej wody niż myjnie automatyczne i niespełna dwa razy mniej niż myjnie samoobsługowe. Wszyscy nasi Klienci Biznesowi dostają specjalny certyfikat Eko Floty, ponieważ w istotny sposób przyczyniają się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Dajemy Klientom pełne wsparcie w transformacji cyfrowej i pomagamy w implementacji ekologicznych usług.

profit mooveno

Ograniczamy ilość wykorzystywanego papieru

Ograniczamy ilość zużywanego papieru i digitalizujemy wszystkie najważniejsze procesy związane z zarządzaniem flotą. Jeśli można coś uprościć – robimy to. Prowadzimy politykę zero waste, dbając o ochronę zasobów naturalnych wszędzie tam, gdzie to możliwe. Naszym Klientom zapewniamy dostęp do nowoczesnych usług i procesów zaprojektowanych po to, by wspierać zrównoważony rozwój flot samochodowych.

profit mooveno

Działamy z pełnią szacunku – do planety i ludzi

Przywiązujemy dużą wagę do tworzenia dobrych warunków pracy i godziwych płac. Wierzymy, że najważniejsze innowacje – zaczynają się od ludzi – dlatego zawsze to oni są w centrum naszych działań. Prowadzimy politykę zrównoważonego rozwoju, odpowiedzialności i wyrównywania szans, mającą na celu tworzenie zespołów, w których kompetencje jednostek są motorem globalnych zmian.

profit mooveno

Zmniejszamy uszkodzenia floty, dzięki czemu samochody służą dłużej

Wykonujemy dokładne monitoringi stanu floty, dzięki czemu minimalizujemy ryzyko powstania uszkodzeń i przedłużamy życie samochodów. Na bieżąco informujemy Klientów o wszystkich wykrytych szkodach, zapewniając im lepszą kontrolę nad majątkiem firmy. Nasze działania pozwalają na obniżenie wysokości składek ubezpieczeniowych oraz przynoszą wymierne zyski dla środowiska naturalnego i użytkowników aplikacji.

Współpracujemy tylko z ekologicznymi myjniami ręcznymi

W sieci naszych partnerskich myjni znajdują się wyłącznie myjnie ręczne – dużo lepsze dla środowiska naturalnego niż myjnie samoobsługowe i automatyczne. Robimy co w naszej mocy, by zmniejszyć ślad środowiskowy i umożliwić naszym Klientom zrównoważony i odpowiedzialny rozwój. Wszystkie usługi w naszych myjniach są standaryzowane, dzięki czemu mamy pewność, że świadczone są z najwyższą dbałością o dobro – planety, samochodów oraz ludzi.

Myjnie ręczne są bardziej EKO!

Czy wiesz, że korzystając z usługi profesjonalnego mycia pojazdu w myjni ręcznej – takiej jak te, zrzeszone w sieci MultiWash – chronisz środowisko naturalne?

Tak jest, bo w myjni ręcznej do umycia jednego pojazdu zużywa się mniej wody i prądu

Dzięki temu zmniejsza się emisja CO2 do atmosfery i zostawia mniejszy ślad węglowy. Korzystając z profesjonalnych myjni samochodowych dbasz też by chemikalia użyte do mycia pojazdu nie zanieczyszczały środowiska naturalnego.

Wykres - porównanie zużycia CO2 oraz wody podczas mycia samochodu w różnych typach myjni
Certyfikat

Na podstawie badań Wydziału Instalacji Budowlanych Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej

Chcesz dowiedzieć się jak możemy pomóc Twojej firmie?

W dobie kryzysu klimatycznego nawykiem powinno stać się zwracanie uwagi na ślad węglowy związany z naszymi codziennymi wyborami konsumenckimi. Wykonana analiza wskazała, że korzystanie z myjni ręcznych jest pod tym względem niemal trzykrotnie korzystniejsze niż mycie pojazdu w myjni automatycznej.

dr inż. Katarzyna Maciejewska

--------   Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska, Politechnika Warszawska

CEO mooveno

Porozmawiajmy o Twojej flocie

Chcesz zmniejszyć ślad węglowy i zoptymalizować koszty swojej floty? A może masz pytanie lub chcesz podzielić się z nami swoim spostrzeżeniem? Daj znać, czego potrzebujesz - chętnie z Tobą porozmawiamy!

Zapraszamy do kontaktu

Wyślij email

Logo

Aplikacja mobilności dla kierowców z ofertą dla firm i Klientów indywidualnych.

Poznaj nas bliżej

Social Media

© 2024 Mooveno. Wszystkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności